Okiem nowicjusza #11

dnia

Cześć! Jestem Charlie Lupinus i jestem totalnym świeżakiem w Winsford!

Lada moment kończy się mój pierwszy rok szkolny w tejże cudownej placówce. Dla mnie osobiście było to cudowne, magiczne 10 tygodni wraz z całą Winsfordzką ekipą.

Zacznę od tego, że pierwszym szokiem jaki mnie tutaj spotkał był fakt, że w Winsford jest tylko jedna klasa. Jedna klasa, czaisz? Do tego wszystkiego możesz zdać, jeśli napiszesz tylko jeden egzamin! Musisz mieć jeszcze 50 galeonów, ale weź tylko udział w Łajnobombach a zdobędziesz i 80 z palcem nie powiem gdzie! Tak, dla Winsfordczyków galce są bardzo ważnym elementem rozrywki, nie wspominając już o hazardzie!

To nie jest moja pierwsza szkoła do jakiej uczęszczałam. Pewnie i nie ostatnia. Ale to, co trzeba Winsfordowi przyznać to zdecydowanie oryginalność i totalny luz. Z nauczycielami jesteś na “ty” i nie ma problemów, jeśli nie zrobisz pracy domowej. Bardzo chętnie Ci pomogą, jeśli masz w czymś problem, a jeśli masz chrapkę na nauczanie któregokolwiek z przedmiotów, możesz się starać o status mentora! Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla ambitnych osób.

Dodatkowym plusem jest to, że w Winsford możesz zdobyć mnóstwo tytułów! M.in są to tytuły “Złoty Absolwent” albo “Złoty Dom”. Zdaj Winsford czterokrotnie w każdym domu po razie, a zdobędziesz pierwszy. Jeśli liczysz na “Złotego Krukona” musisz Winsford ukończyć czterokrotnie pod skrzydłami domu Ravenclaw! Jest to o tyle fajne, że (jak już wspomniałam wcześniej) zdać rok w Winsford jest naprawdę bardzo łatwo i przyjemnie!

Jeśli zaś chodzi o samą ofertę edukacyjną… Tutaj Winsford wychodzi naprzeciw ze znakomitym rozwiązaniem, jakim jest nauczanie co roku czegoś innego tak, aby stali bywalcy się nie nudzili! Bo w końcu ileż to można się uczyć o Buncie Goblinów na Historii Magii, hm?

Mnóstwo zabaw, mnóstwo! Express Winsford, Łajnobomby, Noc Duchów, Zabawy Prefektów i Mentorów… To tylko kilka z tych, które Cię czekają w tej szkole! W Świecie Magii określa się ją jako “dzicz”, ale… ja lubię tę dzicz. Poznałam tu mnóstwo wspaniałych osób, z którymi myślę, że zwiążę się na dłużej.

Winsford to jedno z najbardziej magicznych miejsc, jakie kiedykolwiek odwiedziłam.

“I to jedno jest pewne, gdziekolwiek bym był

zawsze tu będę wracał, wracał co sił… “

Charlie Lupinus

Reklamy

Jeden Komentarz Dodaj własny

  1. Tajemniczy komentator pisze:

    Wzruszające

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s