Jak pokochać zimę?

dnia

calvin-snieg-31265
Nastał już grudzień, pierwsze płatki śniegu zdążyły spaść, a termometry z radością wskazują ujemne temperatury. Za oknem niektórzy mogą ujrzeć pierwsze próby stworzenia rożnych istot ze śniegu – głównie bałwany z marchewką wbitą w głowie. Gdzieś za rogiem, możliwe, iż nawet przed wejściem do szkoły, toczy się bitwa śnieżna i część osób dostaje śnieżką, a jedna nawet ląduje w zaspie śnieżnej. A ty tylko uśmiechasz się pod nosem i kierujesz swoje myśli w inny tok myślenia.
Wiem, jest to piękna wizja, w której widać emocje – głównie jest to radość. Bo co innego można dostrzec w osobach, które tworzą kolejne kule do bałwanów, bądź w dzieciach, które bez opamiętania rzucają w siebie śnieżkami? Wszyscy i tak na koniec śmieją się, mimo iż są cali mokrzy od śniegu. W końcu śnieg jest inną postaci wody, a w wodzie każdy potrafi się doskonale bawić. Latem przyjeżdża się nad miejsca z wodą, aby odpocząć, zregenerować swoje siły, bądź spędzić miły czas ze znajomymi. A zima jest niczym innym, jak latem, tylko nieco chłodniejszym.
zima-ruchomy-obrazek-0004
A skoro zima jest inną odmianą lata, to co jest w niej takiego wyjątkowego? Otóż ta cała zimniejsza aura, panująca biel wkoło tworzy coś pięknego. Nawet nad ranem przy oknach, kiedy panują mocne mrozy w nocy, można ujrzeć czarujące wzory utworzone przez samą matkę natury. Nawet rumieńce na polikach, które są widoczne dopiero wtedy, kiedy wchodzi się do ciepłego miejsca z chłodniejszego, wywołują nieświadomy uśmiech i empatię u drugiej osoby. Tak jak latem można szczycić się złapaną opalenizną, tak zimą te urocze rumieńce są czymś wyjątkowym.
Poza tym należy pamiętać, iż człowiek szybciej złapie kolor chodząc po górach zimą. Nie, to nie są żadne brednie! Zimą słońce może nie gości na niebie zbyt długo, jednakże można dosyć szybko zauważyć różnicę na twarzy bądź na dłoniach u osób, które spędzały wyczynowo swój wolny czas zimą w górach.
Mam nadzieję, że tym krótkim w sumie artykułem wywołałam nieznaczny uśmiech na ustach. Mniejszy czy większy – ważne, aby był. Mogę życzyć tylko ulepienia kilku bałwanów, wygrania jak największej ilości bitew na śnieżki, a później wypicia ciepłej czekolady przy kominku, bądź jak ktoś nie lubi – kakałka.
giphy

~Laura Poole

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s