Co zrobić przed egzaminem?

dnia

Wszyscy chyba zdajemy sobie sprawę z tego, iż od poniedziałku zaczyna się morderczą sesja egzaminacyjna, która ma na celu sprawdzić wiedzę uczniów. Już nie będzie więcej zajęć w tym roku szkolnym, ale można liczyć jeszcze na powtórki przed egzaminem. Samemu, bądź w grupie osób można powtórzyć partię materiału, która została przerobiona przez nauczycieli w ciągu roku szkolnym.
Lecz czy to wystarczy, aby zdać? Na pewno pomoże w jakimś stopniu uzyskać dobre oceny, ale bez odpowiedniego nastawienia, to może po prostu nie wyjść. Faktem jest to, iż człowiek bardziej zdenerwowany może napisać słabo swoją pracę. Istotne jest to, aby przyjść nieco rozluźnionym, z uśmiechem na ustach i pozytywnym nastawieniem. Warto też dzień wcześniej pójść szybciej spać, aby organizm następnego dnia był wypoczęty i gotowy do działania.
W kwestii notatek… no cóż, lepiej z nimi przyjść pod salę. Wcale nie proponuję przygotowywania ściąg z względu na to, iż takie postępowanie jest nieetyczne i niesprawiedliwe. Ale jeśli już się tak mocno człowiek stresuje, to warto sobie przejrzeć notatki po hasłach głównych. Może coś zdoła się jeszcze zapamiętać, bądź utrwali się w pamięci. Chyba nie trzeba wspominać, jak należy przygotować notatki do egzaminu, lecz może wspomnę dla opornych.
Otóż należy z pewnością podkreślić główne hasła, które są związane z danym rozdziałem. Może być to podkreślone długopisem pojedynczo, może być to zamazane kolorowym markerem – ważne, aby to było zarówno widoczne, jak i czytelne. Następnie sprawdzamy, które treści są dla nas potrzebne, a następnie otaczamy je okręgiem. Takie przygotowanie notatek może być czymś pożytecznym, jeśli ktoś chce sobie przejrzeć wzrokiem zawartość tekstu.

filing_images_7b616181f2e4
Dla osób, które nie znają terminarza sesji, podaję najbliższy plan tygodnia.

Poniedziałek:
18:40 – Wróżbiarstwo
19:20 – OPCM
20:00 – Transmutacja

Wtorek:
18:40 – ONMS
19:20 – Historia Magii
20:00 – Zielarstwo

Środa
18:00 – Numerologia
18:40 – Eliksiry
19:20 – Antyczne Runy

Czwartek
18:40 – Latanie na miotle
19:20 – Zaklęcia
20:00 – Astronomia

Nie pozostało nic innego życzyć, jak połamania piór podczas egzaminów, oraz osiągnięcia najwyższych wyników! Wypadałoby mieć jak najwyższe wyniki, aby na świadectwie nie widniały jakieś brzydkie liczby.

~Laura Poole

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s