Mikołajki

dnia

Tak jak wszyscy wiemy, mamy w kalendarzu grudzień. Niedawno spadł pierwszy śnieg, niektórzy mogli zaliczyć pierwsze bitwy na śnieżki, a tu zaraz będzie 6 grudnia. Czym jest ten dzień? Jest to zarówno katolickie, jak i prasłowiańskie święto, które czcią kult, który został zapoczątkowany przez Mikołaja. Pan Mikołaj już od IX wieku wszystkie swoje bogactwa rozdawał osobom potrzebującym – głównie dzieciom. Pan Mikołaj w kościele jest znany jako cudotwórca i dlatego stwierdzono, że nie powinno się zapomnieć o jego dobroci. Oczywiście krążą różne legendy wokół jego osoby. A to pomógł swojemu sąsiadowi uratować cnotę jego córki przy pomocy podarowanych sąsiadowi pomiędzy. Trzeba przyznać, że to jest bardzo dobry gest.
Zadziwiającym faktem jest to, że kult Mikołaja przetrwał, nie tylko w religii. Został on rozpowszechniony na skalę globalną, ze nawet wśród nas – czarodziejów, w tym dniu zmusza nas do refleksji.
A jak to wygląda w naszej szkole? Otóż wiadomo, uczniowie pewnie będą chcieli uzyskać w bucie odpowiedzi na egzaminy, jakieś słodkości i galeony. Nie wiem, czy ktoś nie ma większych życzeń – a być może na pewno będą takie osoby. Ja za to postanowiłam zbadać, co by chciała dostać dyrekcja w bucie 6 grudnia.

*Laura_Poole*: Witam! Mam w planach napisać artykuł związany z Mikołajkami i jestem ciekawa, co taka dyrektorka jak ty, chciałaby dostać od takiego Mikołaja shy
*Adriana_Loera*: Ommmm
*Adriana_Loera*: NIE WIEM XD
*Laura_Poole*: No to może hm… co byś chciała dostać od uczniów jak i swoich podopiecznych?
*Adriana_Loera*: Albo zmieniacz czasu taki co był w Przeklętym Dziecku, żeby móc czasami wrócić do wielu wspaniałych chwil!
*Laura_Poole*: Albo zmieniacz czasu, albo? shy
*Adriana_Loera*: Nie wiem chlip Niespodziankę, lubię niespodzianki

Czyli w skrócie – dla dyrektor Loery najlepiej jest przygotować jakąś wielką niespodziankę, może jakaś składka na czekoladki w kształcie zmieniacza czasu?

*Laura_Poole*: Witam! Mam w planach napisać artykuł związany z Mikołajkami i jestem ciekawa, co taki dyrektor jak ty, chciałby dostać od takiego Mikołaja shy

*Reny*: Hmm, tak naprawdę to wszystko co jest mi niezbędne już mam, ale nigdy nie pogardzę prezentami od serca. Nigdy też nie odrzucę żadnej książki, czy ciepłych skarpet. Pasza dla mojego Renygryfa to też miły prezent!

No to tutaj mamy jasną sprawę. Myślę, że redaktorzy naczelni pomyślą o jakiejś karmie dla Renygryfa, co by nie podjadał starych artykułów czy sprawdzianów uczniów.

*Laura_Poole*: Witam! Mam w planach napisać artykuł związany z Mikołajkami i jestem ciekawa, co taka dyrektorka jak ty, chciałaby dostać od takiego Mikołaja
shy

*Amaretta_Tinney*: spokój, miłych uczniów, a tak poza tym to galce

Dyrektor Tinney ewidentnie martwi się cały czas o stan swojego skarbca. Będzie trzeba pomyśleć o jakiejś zrzutce, aby zaspokoić jej apetyt.

Laura_Poole*: Witam! Mam w planach napisać artykuł związany z Mikołajkami i jestem ciekawa, co taka dyrektorka jak ty, chciałaby dostać od takiego Mikołaja
shy

*Joanne*: no to nie wiem, generator sztucznej kupy

Widać, że wraz z awansem na stanowisko dyrektora, nasza alchemiczka ma problemy z pomysłami. Ale skoro myśli o generatorze sztucznej kupy, to może warto by coś takiego stworzyć?

Mam nadzieję, że w tym szybkim czasie uda się sprawić coś miłego dla dyrekcji, aby także cieszyła się z Mikołajek. Można zauważyć, ile oni czasu poświęcają dla szkoły, to teraz jest czas na to, aby obdarować ich jakimś skromnym podarunkiem.

Laura Poole

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s