(Prawie) Prawdziwe Historie #3.9

dnia

Angielska komunikacja magiczna przechodzi ostatnio dość duży kryzys. Wszyscy myśleli, że to chwilowa sprawa, ale czas mija, a problem niestety nie zniknął. Chodzi nam oczywiście o strajk pracowników Błękitnego Rycerza, którzy najpierw domagali się większych wypłat, a teraz zamknęli połączenia do Doliny Godryka. Próbowaliśmy rozmawiać zarówno z pracownikami, jak i Prezesem, jednak nikt nie znalazł dla nas czasu, ignorując potrzebę wyjaśnienia sprawy naszym Czytelnikom.

—————————————–

Jednocześnie zauważyliśmy problemy w funkcjonowaniu sieci fiuu. Na początku dostawaliśmy listy od czarodziejów zamieszkałych w Manchestrze i okolicach, który skarżyli się na ulatywanie szarego dymu z ich kominków i problemy z podróżowaniem – podczas korzystania z sieci trafiali do dobrego miasta i na odpowiednią ulicę, jednak numery lokali nigdy się nie zgadzały. Po kilku dniach kłopoty jednak zniknęły, a kominku działały normalnie. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że następnego dnia zostały zamknięte połączenia do Doliny Godryka i, podobnie jak w przypadku Błękitnego Rycerza, nikt nie chce z nami na ten temat porozmawiać. Oznacza to, że jedyny sposób na dostanie się do Doliny i wzięcie udziału w świątecznej akcji, to skorzystanie z usług Expressu który będzie przewoził uczniów. Udaliśmy się więc na stację w Londynie, aby zbadać tę sytuację. Czy to przypadek, że akurat teraz zostały zamknięte wszystkie połączenia do Doliny Godryka? Czy nie brzmi to dla Państwa trochę jak spisek w celu wypchania portfeli włodarzy kolei?

—————————————–

Kiedy jednak znaleźliśmy się na Peronie 9 3/4 naszą uwagę od razu przykuła pewna dramatyczna sytuacja. Grupa pasażerów kłóciła się z konduktorem pociągu, który zachowywał się wyjątkowo lekceważąco i kilka chwil później już odszedł. Jak najszybciej udaliśmy się do zbulwersowanych ludzi, którzy poinformowali nas o kradzieży! Trzy czarodziejki i dwóch czarodziei zostali okradzeni w pociągu podczas podróży do Doliny Godryka! Powiedzieli, że wyszli na chwilę do sąsiedniego wagonu, aby przywitać się ze znajomymi, którzy także podróżowali tym pociągiem, a kiedy wrócili do swojego przedziału ich rzeczy już nie było! Podobno zginęło wszystko – torby, płaszcze, a nawet książka i słodycze, które leżały na wierzchu. Pasażerowie próbowali dochodzić swoich praw od konduktora, jednak odprawił ich z kwitkiem, informując, że to nie jego wina, że nie pilnują swoich rzeczy. Postanowiliśmy uruchomić wszelkie swoje źródła i okazało się, że to nie pierwsza kradzież w pociągu w ostatnim czasie! Młody czarodziej podczas drzemki został pozbawiony swojej różdżki, a dwie czarownice portfela! Czy zbieżność kradzieży i zamknięcia połączeń do Doliny za pomocą sieci fiuu oraz Błękitnego Rycerza to przypadek? A może ktoś manipuluje czarodziejską komunikacją, aby zastraszyć obywateli?

—————————————–

Na ten moment nie możemy przedstawić Państwu więcej szczegółów. Informujemy jednak, że udaliśmy się do Ministerstwa Magii, aby powiadomić ich o tych szokujących kradzieżach, a oni obiecali, że zbadają sprawę. Pragniemy jednak zaapelować do Państwa o rozwagę i ostrożność podczas podróżowania pociągiem. Należy nie zostawiać bagażu samego w przedziale oraz starać się zawsze wybierać te bardziej przepełniony przedziały. Niech noszą państwo w Portfelu mniejszą ilość gotówki, a klucz do skrytki w banku trzymają zawsze przy sobie np. w kieszeni. Mamy nadzieję, że tych kilka rad pomoże uchronić Państwa przed kradzieżą. Jednocześnie zachęcamy wszystkich innych okradzionych o kontakt z Redakcją oraz MM.Nie pozwólmy złodziejom pozostać bezkarnymi!

~Twisted Fate & Shaula Dallas

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s