Przegląd mentorów

dnia

Od jakiegoś czasu można zauważyć, że lista chętnych kandydatów do skończenia mentora jest spora. W tym roku szkolnym – a przypomnę, że mamy obecnie XVI rok szkolny- zgłosiło się  11 śmiałków z różnych przedmiotów. Pozwolę ich krótko tutaj opisać, aby każdy mógł ich poznać. W końcu jeśli zdadzą mentora, będą mogli w przyszłości nauczać.

Pierwszą z nich jest Camryn Fitz. Wzięła sobie w tym roku za cel nauczenie się dodatkowych rzeczy pod okiem profesor Lucy Evans. Odważna gryfonka nie boi się niczego. Jedyne, kogo się boi, to dentysty – jak zapewne większość z nas. Także jeśli byście chcieli coś z nią załatwić, to warto mieć w znajomych jakiegoś dentystę, gdyż dziewczyna czasami potrafi być nieobliczalna!

Drugą osobą jest Susan Reton. Obecnie znana pod barwami gryfonów i dzielnie uczy się zakazanych tajników zaklęć pod okiem profesor Raven Black. Nie należy ona do cichych osób. Wręcz przeciwnie, z przyjemnością rozmawia, bawi się i śmieje zarówno na czacie, jak i na skypie. Sama ona jest zakochana w klimacie i gdyby mogła, to by wszystko zapisywałaby w klimacie.

Trzecią osobą jest Annabeth Snow. Młoda puchonka, która wstydzi się jeszcze publicznie odzywać, ale za to w dormitorium dosłownie wszędzie ją widać. Szkoli się z profesor Adrianą Loerą nad Magicznymi Stworzeniami. Podobno uczy się, jak wytresować jednego ze smoków, a potem w planach ma spalić – z pomocą swojego smoka – swoich wrogów i żyć w górach, w przepięknym krajobrazie. Także jeśli ktoś jest, albo będzie jej wrogiem, to niech lepiej już zaczyna uciekać!

Czwartą osóbką jest Ella Ohne. Znana wszystkim kujonka zamiast spróbować nauczać Transmutacji, postanowiła dokształcać się z innych dziedzin. W tym roku wybrała numerologię pod okiem profesor Lucy Evans. Osoby skłonne do hazardu mogą robić zakłady, z czego Ella będzie robiła mentora w przyszłym roku szkolnym. Może skłoni się do Historii Magii, albo do Eliksirów? Wszystko jest z nią możliwe!

Idąc zgodnie z porządkiem alfabetycznym, następną osobą jest Kim Crowford. Dziewczyna odpuściła nauczanie Historii Magii z dyrektorem w parze, ponieważ podobno renygryf był na tyle zazdrosny, że ciągle zjadał jej notatki, bądź deptał po jej szacie. Tak czy siak, obecnie puchonka doszkala się z Zielarstwa u profesora Chaza Riley’a. Troszkę zabawny jest jej wybór, gdyż sama niedawno nauczała tego przedmiotu w innych szkołach, a teraz pilnie uczy się pod okiem Riley’a sadzenia Diabelskich Sideł. Aktualnie ją można znaleźć w salach pod nazwiskiem Kim Walker, ale bez względu na zmianę nazwiska, wszystkim chętnie pomaga i tłumaczy ciężkie przypadki.

Szóstą osobą jest Nereida Wengs. Kolejna z domu Helgi Hufflepuff, która dokształca się pod okiem Raven Black. Nie da się ukryć, że profesor Black zgarnia grupkę osób, które posiadają zróżnicowane charaktery, ale redaktor naczelna powinna zdołać zapanować nad impulsywnością Nereidy. Dziewczyna stara się i to można doceniać, ale jeszcze zostało jej trochę do dopracowania. A jej wrogowie to niech uciekają, bo potrafi ich zjeść w całości, bez żadnej litości.

Jedynym w tym roku męskim kandydatem na mentora jest Shen Clouds. Dzielny puchon wybrał sobie naukę pod okiem profesor Joanne Bacchic i być może wspólnie warzą zakazane eliksiry. Jedyny spośród całej 11 kandydatów na razie sobie daje radę. Nawet sam próbuje stworzyć bota, który docelowo ma wszystko robić za niego. Nie wiem tylko, czy taki bot zdoła napisać egzamin na 100%, lecz można życzyć powodzenia w realizacji tego celu.

Otwierając krukońskich kandydatów, mamy teraz Charlie Lupinus. W poprzednim roku nauczała Latania na Miotle, ale zmęczyła się wiecznym lataniem w poszukiwaniu znicza i oddała posadę Annabeth Wolfrose, a sama poszła doszkalać się z Zielarstwa pod okiem profesora Riley’a. Mimo, iż obecnie nie ma czasu na czat, jest miłą i serdeczną osóbką. Ciągle zmienia swoje partnerki, ale za to nie zmienia swojej miłości do jedzenia.

Drugą z krukonem jestem ja, czyli Laura Poole. Z natury jestem leniwą osobą, która woli odpoczywać, niż ciężko pracować. Ale kiedy się w coś zaangażuję, to czasem ciężko jest opuścić w trakcie realizacji. Aktualnie doszkalam się z zakazanej wiedzy związanej z Historią Magii pod okiem profesora Boursiera i jego wrednego renygryfa. Owszem, jestem impulsywną osobą, ale też i chętnie pomagam innym osobom, którzy poproszą o takową pomoc.

Przedostatnią osobą jest Rose Rogood. Ślizgona wybrała sobie doszkalanie u profesor Loery z Opieki nad Magicznymi Stworzeniami. Niektóre plotki mówią, że poszła do dyrektor Loery, ponieważ chciałaby wiedzieć, czy da się zapanować nad groźnymi stworzeniami, które chce w przyszłości zaadoptować, lecz lepiej jest nie wierzyć takim plotkom! Rose jest miłą i pogodną ślizgonką, co pewnie nie pasuje w opis kanonu, ale nie należy się jej bać, jeśli jest się uczciwym wobec niej.

Ostatnią osobą, która odważyła się robić mentora, jest Shaula Dallas. Śllizgonka jako jedna z nielicznych, wybrała sobie Antyczne Runy u boku profesor Ellen Winslow. Dziewczyna pewnie bawi się runami, w taki sposób, aby przechytrzyć niektóre osoby. Nawet obecnie udało jej się przejść do drugiego etapu w Morze. Warto by spojrzeć, czy przypadkiem do gry nie używa jakichś talizmanów runicznych.

Jak widać, kandydaci zostali krótko opisani, aby można było wyodrębnić jakieś opinie. Można wyciągnąć wnioski, że w tym roku jest mniej więcej równomiernie rozłożone. Nauczyciele boją się brać po 3 osoby, bo wtedy może stanowić problem w kwestii nawet organizacyjnej dla Opiekuna Mentorów. Pozostało jedynie życzyć obecnym kandydatom zdania tegorocznego mentora i realizowania swoich planów na przyszłość.

~Laura Poole

Reklamy

Jeden Komentarz Dodaj własny

  1. joannebacchic pisze:

    Strach przed 3 mentorem mnie paraliżuje. Racja!

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s