Powitanie Puchonów

dnia

Drodzy czytelnicy!
Uczniowie trafiając do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie zostają przydzieleni do jednego z czterech domów: Gryffindor, Hufflepuff, Ravenclaw oraz Slytherin. Podobnie jest w naszej szkole. Chciałbym przybliżyć wam powitanie, jakie otrzymuje nowy uczeń od prefektów danego domu. W tym artykule macie możliwość poznania wiadomości dla Puchonów. Jeśli nie mieliście wcześniej kontaktu z tymi tekstami, mam nadzieję że przybliżą wam one charakter danego domu.

Gratulację! Jestem prefektem, nazywam się Gabriel Truman i cieszę się, że mogę przywitać cię w domu Hufflepuff. Nasze godło to borsuk, zwierzę, które często jest niedoceniane, ponieważ żyje cicho, dopóki nie zostanie zaatakowane, ale które, gdy zostanie sprowokowane, może zwalczyć zwierzęta znacznie większe od siebie, w tym wilki. Nasze kolory domu to żółty i czarny, a nasz wspólny pokój znajduje się jedno piętro poniżej ziemi, w tym samym korytarzu, co kuchnie. Teraz jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć o Hufflepuffie. Przede wszystkim zajmijmy się odwiecznym mitem o tym miejscu, który mówi, że jesteśmy najmniej sprytnym czy inteligentnym domem. ŹLE. Hufflepuff to z pewnością najmniej chełpliwy dom, ale wyprodukowaliśmy tyle wspaniałych czarownic i czarodziejów, co każdy inny. Chcesz dowód? Spójrz na Grogana Stumpa, jednego z najpopularniejszych Ministrów Magii wszechczasów. Był Puchonem – podobnie jak odnoszący sukcesy ministrowie Artemesia Lufkin i Dugald McPhail. Mamy również światowej sławy autorytet w dziedzinie magicznych stworzeń – Newt Scamander, Bridget Wenlock słynną XIII-wieczną arytmetyk, która pierwsza odkryła magiczne właściwości liczby siedem czy Hengista z Woodcroft, który założył czarodziejską wioskę Hogsmeade, znajdującą się blisko Hogwartu. To wszystko puchoni.

Tak więc, jak widać, mamy duży udział w wyprodukowaniu silnych, wspaniałych i odważnych czarownic i czarodziejów, ale tylko dlatego, że nie krzyczymy o tym jak pozostali, nie otrzymuje kredytu, na który zasługujemy. Krukoni, w szczególności, zakładają, że każdy wybitny człowiek musi pochodzić z ich domu. Podczas trzeciego roku miałem poważną kłótnię z prefektem Ravenclaw, który twierdził, że Bridget Wenlock pochodzi z jego domu, nie mojego. Powinienem mieć tygodniowy szlaban, ale profesor Sprout wypuściła mnie z ostrzeżeniem i pudełkiem z kokosowymi lodami.

Puchoni są godni zaufania i lojalni. Nie jesteśmy osobami, które rzucają się do gardeł, ale przekraczając granice robisz to na własne ryzyko; jak nasz emblemat, borsuk, będziemy chronić siebie, naszych przyjaciół i nasze rodziny przed wrogami. Nikt nas nie zastrasza.
Jednak prawdą jest, że Puchonów brakuje w jednej dziedzinie. Wyprodukowaliśmy najmniej czarnych magów ze wszystkich domów w Hogwarcie. Oczywiście, można oczekiwać, że Slytherin będzie pełen złoczyńców, wiedząc, że nigdy nie słyszeli o uczciwej grze i wolą czasem oszukiwać niż ciężko pracować, ale nawet Gryffindor (dom, z którym najlepiej się dogadujemy) wyprodukował kilka podejrzanych postaci.

Co jeszcze musisz wiedzieć? O tak, wejście do pokoju wspólnego jest ukryte w stosie dużych beczek w kąciku po prawej stronie kuchennego korytarza. Dotknij lufy drugiej z dołu, w środku drugiego rzędu, w rytmie „Helga Hufflepuff”, a pokrywa się otworzy. Jesteśmy jedynym domem w Hogwarcie, który ma również urządzenie odstraszające dla potencjalnych intruzów. Jeśli dotknięta zostanie niewłaściwa pokrywka lub jeśli rytm stukającego jest nieprawidłowy, nielegalny uczestnik jest zanurzany w occie.

Usłyszysz, jak inne domy przechwalają się swoimi rozwiązaniami w zakresie bezpieczeństwa, ale tak się składa, że ​​od ponad tysiąca lat nikt poza obcymi nie widział pokoju wspólnego i sypialni. Podobnie jak borsuki, wiemy dokładnie, jak leżeć nisko – i jak się bronić.

Kiedy już otworzysz beczułkę, wczołgasz się do środka i wzdłuż korytarza za nią, a wylądujesz w najmodniejszym wspólnym pokoju. Jest okrągły, ziemisty i niski; zawsze czuje się promienie słońca, a okrągłe okna mają widok na falujące trawy i mlecze.

Wokół tego miejsca jest dużo wypolerowanej miedzi i wiele roślin, które albo zwisają z sufitu, albo znajdują się na parapetach. Nasza szefowa domu, profesor Pomona Sprout, jest profesorem zielarstwa i przynosi najciekawsze okazy (niektóre z nich tańczą i rozmawiają), aby udekorować nasz pokój – jeden z powodów, dla których Puchoni są często bardzo dobrzy w zielarstwie. Nasze wyściełane sofy i krzesła są tapicerowane w kolorze żółtym i czarnym, a do naszych akademików dostaniesz się przez okrągłe drzwi w ścianach wspólnego pokoju. Miedziane lampy rzucają ciepłe światło na nasze cztery plakaty, z których wszystkie są pokryte ręcznie robionymi kołdrami, a na ścianach wiszą miedziane podgrzewacze, jeśli masz zimne stopy.

Nasz duch domu jest najbardziej przyjazny spośród wszystkich: Gruby Mnich. Poznasz go z łatwością; jest pulchny i ​​nosi szaty mnicha, i jest bardzo pomocny, jeśli się zgubisz lub masz kłopoty.

Myślę, że to prawie wszystko. Muszę powiedzieć, że mam nadzieję, że niektórzy z was są dobrymi graczami Quidditcha. Hufflepuff do tej pory nie radził sobie tak dobrze w turnieju Quidditcha jakbym chciał.

Powinieneś spać wygodnie. W naszych akademikach chronimy się przed burzami i wiatrami; nigdy nie mamy zakłóceń nocnych, jakich doświadczają czasami w wieżach.

I jeszcze raz: gratuluję stania się członkiem najbardziej przyjaznego, najbardziej przyzwoitego i najbardziej wytrwałego domu z nich wszystkich.

Informacje pochodzą ze strony Pottermore, tłumaczenie własne.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s