Przegląd Wydarzeń: Magiczny Obóz

Drodzy czytelnicy!

W tym roku szkolnym mieliśmy możliwość współpracy z Magicznym Obozem, które jest przedsięwzięciem prowadzonym przez Chaza Rileya (nauczyciela Zielarstwa oraz redaktora naczelnego Czarownicy) oraz Ann Riddley (założycielkę Winsford).

Otwarcie Magicznego Obozu miało miejsce 13 stycznia, o godzinie 20:00. Obozowicze – a więc każdy zainteresowany, który należy do jednej ze szkół współpracujących z Obozem, został przydzielony do jednego z dwóch zastępów: Niuchaczy lub Kugucharów. W ramach tych grup uczestnicy zdobywali pianki, które trafiały na ich indywidualne konta, a także współpracując z innymi osobami ze swojego zastępu, pianki trafiały na konto swojej grupy.

Na uczestników czekały Zadania Dzienne, które pojawiały się prawie każdego dnia na stronie MO. Zadania te przybierały bardzo różne formy, rozwijały fabularną otoczkę Magicznego Obozu, sprawiając że jako uczestnicy mogliśmy bardziej zaangażować się w zabawę, poznawaliśmy mieszkańców obozu, rozwiązywaliśmy różnego rodzaju wyzwania, a wszystko to było ze sobą połączone właśnie przez tło fabularne. Obozowicze mogli więć faktycznie zaangażować się w życie obozu i iść ścieżką fabularną na podstawie decyzji, które sami podejmą.

Oprócz Zadań Dziennych, organizatorzy wyprawiali w każdy weekend ogniska podsumowujące poprzedni tydzień: uczestnicy dowiadywali się ile punktów udało im się zebrać za poprzednie zadania, a także mieli szansę wziąć udział w nowych zabawach.

Śledząc wydarzenia rozgrywane w obozie, uczestnicy mogli dowiedzieć się na temat tajemniczej postaci, która porywałą obozowiczów, i atakowała sam obóz. W ramach ostatniego zadania, obozowicze mogli wysunąć własną teorię kto stał za tymi atakami.

Finałowym wyzwaniem stawianym przed uczestnikami była walka w Zaczarowanym Obozie, do której stawały dwie osoby z każdego zastępu, które uzyskały najwięcej pianek w swoich grupach. W pierwszej edycji Magicznego Obozu z drużyny Niuchaczy stanęli: Reny Boursier (535 pianek), Robberini Shane (410 pianek), natomiast z grupy Kugucharów wyróżnili się: Ella Ohne (365 pianek), Anisha Soseki (340 pianek). Co nas bardzo cieszy, wszystkie te osoby reprezentują naszą szkołę.

Walka w Zaczarowanym Obozie odbyła się 11 stycznia o godzinie 20:00. Na uczestników czekała seria wyzwań, zagadek i różnych zadań. Ich dokładne omówienie znajdziecie poniżej. Pod uwagę brany był czas rozwiązania poszczególnych zadań. Ostateczne wyniki prezentują się następująco:

1 MIEJSCE – Reny Boursier – 32 punkty
2 MIEJSCE – Robberini Shane – 18 punktów
3 MIEJSCE – Anisha Soseki – 8 punktów
4 MIEJSCE – Ella Ohne – 4 punkty

Tym sposobem Magiczny Obóz dobiegł końca, a zwycięzcą pierwszej edycji tego przedsięwzięcia został Reny Boursier, który otrzymał główną nagrodę czyli Puchar Magicznego Obozu.

ZADANIE 1

zadanie1

Odpowiedź: Budge (Zygmunt Budge)

ZADANIE 2

Niczym harpia podła i okropna atakuję,
Veritaserum w torebce, to mój dzień – to czuję.
Wszystkie informacje wydobędę z Ciebie,
choćbym pół dnia siedziała na drzewie.

Odpowiedź: Rita Skeeter

ZADANIE 3

zadanie 3

ZADANIE 4

Znajdź wszystkie Marshalle na obrazku.

szukmar

Odpowiedź: Na obrazku jest 17 Marshalli.

ZADANIE 5

zadanie 5

Odpowiedź: Pieguski

ZADANIE 6

Dzięki uprzejmości profesora Hogwart zwiedziłem,
zadaniem trudnym i wyczerpującym byłem.
Kosztowny mój skarb, drogi niespotykanie,
na szczęście nie skończyłem na waszych głowach drogie panie.
Przyszła pora na odpowiedź – kim jestem przyjacielu?
Szukaj „mnie” pod cząstkami wodoru i helu.

Odpowiedź: Żmijoptak

ZADANIE 7

Należało otworzyć zardzewiałe drzwi kluczem, który został wspomniany przy części fabularnej pierwszego zadania.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s