Wspomnienia Kibica #6

dnia

Podsumowanie Szkolnej Ligi Quidditcha

Podczas trwania Szkolnej Ligi to Gryffindor był przez dłuższy czas na czele tabeli, lecz przegrany mecz ze Slytherinem i to dużą ilością punktów spowodował, że na pierwsze miejsce wskoczył Hufflepuff, który był tuż za Gryffindorem!

Pewnie pomyślicie, że Gryfoni spadli na drugie miejsce. Ale to nie koniec! Za Hufflepuffem znalazł się… Slytherin. A to oznacza, że Gryffindor z pierwszego miejsca spadł aż na trzecie!

Każdy dom rozegrał trzy mecze. Ravenclaw przegrał każde spotkanie, natomiast reszta domów dwa mecze wygrały a jeden przegrały.

Dwa złote znicze złapał Hufflepuff i Gryffindor. Ravenclaw i Slytherin złapali po jednym złotym zniczu.

Najwięcej punktów zdobył Hufflepuff, bo aż 1500! Na drugim miejscu znalazł się Slytherin z 1470 punktami. Niewielka więc różnica! Trzecie miejsce, z 1320 punktami zajął Gryffindor! Tabelę w tym roku zamyka Ravenclaw z 620 punktami.

Natomiast najmniej punktów stracił Ravenclaw! Stracił on 1160 punktów. Następnie 1220 punktów stracił Gryffindor.  Hufflepuff stracił 1260 punktów. A najwięcej punktów stracił Slytherin, 1270.

Co do bilansu punktów. Bilans punktów pierwszego miejsca, czyli Hufflepuffu to 240! Drugi bilans, 200 należy do Slytherin’u. 100 bilansu mają Gryfoni. I jako jedyny dom, Ravenclaw wyszedł na minusie -540.

Jak widać w tym roku rozgrywki Quidditcha były bardzo emocjonujące! Tylko czekać na kolejny rok szkolny!

Gratuluję Puchonom za zdobycie Pucharu Quidditcha! Ale i również pozostałym drużynom za wspaniałą grę! Powodzenia w następnym roku!

~Rose Rogood

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s