Teorie Spiskowe #3

dnia
Nie tak dawno temu odbył się Bal Walentynkowy. Zarówno dwoje Krukonów, Stacy Boursier oraz Thomas Platte, jak i opiekun domu, Reny Boursier, zyskali tytuły Królowej i Króla Balu. Miła zabawa, jakby zdawać się mogło.

Jednakże poniedziałek, 19 lutego, sprawił, że w dormitorium Krukonów powiało grozą.
Zaczęło się niewinnie. Duch dormitorium Cuthbert Binns, pojawił się na krótko, lecz potem zniknął. Pojawiła się również informacja o odwołaniu Historii Magii, prowadzonej przez profesora Boursiera.
Padła sugestia, pół żartem, pół serio. O uprowadzeniu Reny’ego. Lecz gdy wypowiedziano na głos te słowa, wiele elementów układanki zaczęło do siebie pasować.
Mentorka z Historii Magii, Laura Poole, miała bowiem tego dnia spotkać się z nauczycielem by omówić pewne sprawy. Nie dostała jednak informacji o odwołaniu spotkania, co się naprawdę rzadko zdarza. Dodatkowo zauważono, że z prefektami z domu Ravenclaw również nie było ostatnio kontaktu.
Zamiast planowanych zajęć, odbyły się wyjątkowo dwie godziny Obrony Przed Czarną Magią, prowadzone przez Adrianę Loerę. Spróbowałam się skupić na zajęciach, bo może to tylko zbieg okoliczności. Lecz to przestawało wyglądać na przypadek.
Zanim przejdę do wypowiedzi, które przykuły me oko, warto podkreślić parę faktów.
  • Profesor Adriana Loera jest opiekunką Hufflepuffu. Profesor Reny Boursier opiekunem Ravenclawu.
  • Hufflepuff i Ravenclaw rywalizują zacięcie o I miejsce w Pucharze Domów, wzajemnie się prześcigując.
  • Ravenclaw w trakcie wydarzeń przejął prowadzenie w Rankingu Domów.
  • Trzech reprezentantów Ravenclaw zajęło „królewskie stanowiska” na Balu Walentynkowym.

Profesor Loeara pochwaliła się na zajęciach o otrzymaniu książki związanej z Historią Magii. Niestety, książka ta ponoć „strasznie śmierdziała„. Pytanie „czym?” pozostało jednak bez odpowiedzi. Wspominała również o nieobecnym dyrektorze i jego artykułach, jak gdyby chcąc odwrócić podejrzenia od swojej osoby.

W końcu udało się skontaktować z profesorem Reny’m. Według relacji, złapał on wirusa i nie mógł uczestniczyć tego dnia w życiu szkolnym.
Jednakże czy tego wirusa nie podrzucił mu ktoś „życzliwy”?
Może ktoś czychał na posadę nauczyciela Historii Magii? Ktoś, kto może już zaczął się zaopatrywać w potrzebne materiały do prowadzenia lekcji?
A może chodzi o zagrożoną pozycję Hufflepuffu w pozycji domu? I możliwość utraty Pucharu Domów?
Historia jednak kończy się dobrze. Profesor Boursier, rozchorowany, zawitał wieczorem do dormitorium. Przez parę kolejnych dni nie był w pełni sił, jednak zwalczył wirusa i wrócił do swoich obowiązków zarówno nauczyciela Historii Magii jak i opiekuna domu.
Ważne pozostaje więc uważać na niebezpieczeństwa, pilnować siebie wzajemnie i zawsze być czujnym na to, co dzieje się wokół.
Rok szkolny się zbliża ku końcowi. Skupiamy się teraz na egzaminach, zaliczeniach, zakładach, zależnie od na czym komu zależy.
Jednakże to też czas przerwy. Na złapanie oddechu. Zaraz kolejny rok się zacznie. I kolejne historie zaczną ukazywać swoje drugie dno, jeśli uważnie się przyjrzymy.

~Luitta Rythel

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s