Teoria Spiskowa #4

dnia

Podczas żmudnego tygodnia pełnego nauki, wiele osób wypatruje piątku. Bo to nie tylko oznacza, że weekend już za rogiem. Oznacza on również Loterię AllStars. Zwieńczenie tygodnia, podczas którego największą rolę pełni szczęście. Ale czy tak jest naprawdę?

Zasady tej gry są proste. Należy wysłać kupon, gdzie wybieramy gwiazdę, która naszym zdaniem ukaże się podczas losowania. Tym samym zgarnąć możemy nagrodę, która również jest losowana tego samego wieczoru. Teoretycznie szansę na wytypowanie Szczęśliwej Gwiazdy wynosi 33,(3)%. Jednakże od pewnego czasu, najczęściej nasz drogi Kościotrup Marcel wybiera Gwiazdę nr 3. Patrząc na ubiegłoroczny przebieg tej atrakcji, padła ona w 70% odbytych losowaniach. Pozostałe 30% wybrana została Gwiazda nr 1, a Gwiazda nr 2 niestety ani razu.

Lecz nie tylko XVI rok był rokiem Gwiazdy nr 3. Okazuje się, że i w poprzednie lata upodobały sobie tę gwiazdę. Co uważniejsi zaczęli więc ją typować w losowaniach. Niektórzy zaczęli dręczyć Kościotrupa pytaniami, które typowanie okaże się szczęśliwe. Należy jednak pamiętać, że i sam Marcel nie jest nieomylny. W końcu to kwestia przypadku. Czy jednak na pewno?

Może być możliwe, że ktoś rzucił urok na szkolnego Kościotrupa, by zwiększyć swoje szansę na wytypowanie szczęśliwej gwiazdy i tym samym zgarniał nagrody przez niego wylosowane. Nie wiemy przecież czy i nagrody nie są „ustawione”. Kto mógłby się tego dopuścić?

Pierwszym typem najpewniej by była osoba, która najczęściej wygrywała w loterii. Jednak na pewno szybko wyłapano by nieprawidłowość, że komuś zbytnio gwiazdy sprzyjają. Wątpię, by osoba zdolna zaczarować Kościotrupa Marcela byłaby na tyle nierozważna, by od razu brać garściami ze znalezionego źródełka darmowych nagród. Przecież szybko zostałoby one zabrane. Ostrożność byłaby zalecana, by nie wzbudzić podejrzeń.

Należałoby się też zastanowić na jakiej nagrodzie najbardziej tej osobie zależy. Możliwe, że wysyła ona zwycięski kupon tylko, gdy ma pewność uzyskania tego, na czym jej zależy. Z tym, że i tu również mogłaby zachowywać ostrożność, by zmylić trop. I czy nagrody również zostają przez nią ustawione.

Możliwe też, że to zakrawa na większą skalę niż moglibyśmy z początku przypuszczać. Możliwe, że więcej niż jedna osoba bierze w tym udział. W końcu zaczarowanie Kościotrupa Marcela to nie lada wyzwanie.  Współpraca byłaby więc wskazana. I w tym przypadku ciężej byłoby wykryć sprawcę, jako że osoby „wygrywające” mogłyby się wymieniać, by nie wzbudzać podejrzeń. Możliwe też, że jednej z tych osób za bardzo spodobała się Gwiazda nr 3 i przypadkiem przyciągnęła uwagę do loterii AllStars. Już przecież mamy dwa losowania za sobą i w obu była ona szczęśliwą gwiazdą. O dziwo jedynie uczniowie mieli szansę zgarnąć wygraną. Czyżby osoba stojąca za ustawianiem nagród, miała coś za złe komuś z grona pedagogicznego? A może to dwie różne osoby są za to odpowiedzialne? Osoba ustawiająca nagrody zirytowana ustawianiem Gwiazdy nr 3, odcięła możliwość wygrania osoby ustawiającej gwiazdę?

Kto mógłby się do tego dopuścić? Czy Marcel znowu wylosuje dzisiaj Gwiazdę nr 3? Możliwe, że osoba odpowiedzialna za to na chwilę odejdzie w cień, by nie przyciągać więcej uwagi. A może wręcz przeciwnie. Znowu naprowadzi rękę szkolnego Kościotrupa, który sięgnie po Szczęśliwą Gwiazdę. Możliwe też, że tak zrobi, ale nie wyśle zwycięskiego kuponu, by zmylić podejrzenia.  Nie pozostaje więc nam nic innego jak czekać na kolejne losowania. I obserwować. Bo tak naprawdę spiski mogą być wszędzie.

– Luitta Rythel

Reklamy

3 Komentarze Dodaj własny

 1. adrianaloera pisze:

  HA! TERAZ WYLOSOWAŁ 1! BUM!

  Polubienie

 2. Abababa pisze:

  Ciekawe… wylosowanie gwiazdy numer 1 nie mogło być przypadkiem! W końcu stało się to PO publikacji powyższych Teorii. Z całą pewnością coś jest na rzeczy!

  Polubione przez 1 osoba

 3. Olivia Clane pisze:

  Według mnie, dziwne jest, że i w tym roku, i w poprzednim, ani razu nie pojawiła się gwiazda nr 2. A może jednak według Twojej teorii, ktoś zaczarował Marcela? Hmm…

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s