Teoria Spiskowa #5

dnia

Gdy zostanie zadane pytanie, co jest najlepszym remedium na gorszy dzień, często wśród odpowiedzi przewinie się „czekolada”. Nie od dziś wiadomo bowiem, że czekolada pomaga zwiększyć produkcję endorfin, hormonu szczęścia. Kostka czekolady czy inny słodycz więc jest często utożsamiany z poprawą nastroju.
Uczniowie oraz nauczyciele Winsford również miewają okazję na poprawę humoru, jak i zdobycie dodatkowych punktów w jednym z rankingów, co dodatkowo podnosi samopoczucie. Mowa oczywiście o słodyczach z Miodowego Królestwa, które co jakiś czas, najczęściej po zajęciach, rzucane są przez szkolnego Kościotrupa, Marcela. Wiadomo również, że to dyrekcja sprawuje pieczę nad ilością słodyczy rzucanych. Oraz ustala, kto poprawnie „zjadł” smakołyk. Często to może doprowadzić do pewnych drobnych spięć czy rozczarowań, gdy różnica w szybkości sprowadza się do ułamków sekundy. Albo gdy ktoś odwróci uwagę od tego, co się dzieje w Wielkiej Sali.
Wiadomo, że w miejscu głównych zgromadzeń często bywa gwarnie, przez co nie wszyscy zwracają szczególną uwagę na to, co się dzieje. Zwłaszcza, gdy ktoś ma prywatny biznes do obgadania, to z reguły skupiamy się na osobie, która się do nas zwraca. A co zrobić, gdy zagaduje nas dyrekcja, chwilę przed tym zanim da sygnał Marcelowi, by rzucił słodycz na pożarcie przez wygłodniałą społeczność Winsford?
Taka sytuacja miała bowiem miejsce nie tak dawno temu. Bowiem na początku tego tygodnia. Nauczycielka Antycznych Run, Ellen Winslow, miała wyjątkowego pecha, jeśli chodzi o przysmaki Miodowego Królestwa. Były one rzucone tuż po jej zajęciach, na których miała wizytację dyrektor Loery, podczas której notowała ona pilnie swoje obserwacje w notatniku. Nikt przecież nie lubi, jak ktoś patrzy nam na ręce, nieprawdaż? Zwłaszcza, gdy ta osoba jest Twoim bezpośrednim przełożonym. Zestresowana profesorka, skupiona na wywarciu pozytywnego wrażenia, przegapiła bowiem słodycze. I to nie jedną, ale aż trzy szanse. Żartobliwym tonem powiedziała, że właśnie to profesor Loera notowała podczas lekcji Run, by „zagadać Ellen, by nie zauważyła landrynek”.
Czyżby więc dyrekcja wpływała na wyniki rankingu Miodowego Królestwa? Przecież nikt, a przynajmniej nikt o zdrowych zmysłach, komu zależy na przyjemnym życiu w Winsford, nie będzie ignorował dyrekcji. Możliwe by było, by dyrektor Loera pomagała swojemu kandydatowi zgarnąć jak najwięcej słodkości, pchając go ku pierwszemu miejscu w rankingu? Czy inni członkowie dyrekcji są w to zamieszani, czy działa w pojedynkę? Czy w ogóle jej plan się udaje i to jej faworyt jest na szczycie?
Dlaczego jednakże by go faworyzowała? Jaki interes by w tym miała dyrektorka? Gdy spojrzymy na tę sytuację w kontekście tego, o czym wspomniałam na początku, możliwe, że zauważyła ona członka społeczności Winsford o niskim poziomie samopoczucia. I tym sposobem, naginając reguły, stara się mu pomóc, jako że często takie osoby nie chcą „jałmużny”. Pozostaje jednak sprawa, czy to jest nadal etyczne zachowanie.
A może to wcale nie o to chodzi? W dzisiejszych czasach wiele osób boryka się z jakże wstydliwym problemem, jakim jest próchnica. Wiadomo, że słodycze wzmagają ten problem. Może więc dyrektor Loera pragnęła ochronić profesor Winslow przed nabawieniem się dziur w zębach?
Jak zwykle, pytania się mnożą, a odpowiedzi jasnych nigdy nie ma. Marcel jak zawsze będzie wracał do wzniecania zamieszania w Wielkiej Sali. Może rzuci coś ze Złotej Kolekcji, może tylko kostkę cukru. Pozostaje nam nic innego, jak czekać i obserwować. Bo spiski najczęściej ujawniają się w miejscach, w których byśmy ich się nie spodziewali. A przy nawet najbardziej błahych sprawach może się okazać, że pod przykrywką, układy tworzą sieć niczym pająk przędzie swoją, w którą łapie niczego nieświadome ofiary. Dlatego zawsze trzeba mieć uszy i oczy szeroko otwarte. I nie przestawać zadawać pytań.

~Luitta Rythel

Reklamy

Jeden Komentarz Dodaj własny

  1. adrianaloera pisze:

    Boże, kocham Cię za te serie, 10/10! ❤

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s