Karta Postaci – Adriana Loera

dnia

Imię: Adriana (dla wtajemniczonych Karyna)

Nazwisko: Loera

Wiek: ciało – 12, umysł – 7 lat, powłoka zewnętrzna – 169 (+/- 20 lat, ze względu na opryski i konserwanty w niej zawarte)

Genetyka: średnio późna – odmiana Syrena

Krew: pod postacią skrobi

Pochodzenie: kartoflisko pod Wejherowem

Doświadczenie: walka ze stonką (lvl expert), krzyczenie na Puchonów (lvl master), lenistwo (lvl Puchoni)

Funkcja: niby dyrektorka, choć nigdy nikt nie zauważył aby zaangażowała się w wyznaczoną jej pracę.

Cechy charakterystyczne: na pierwszy rzut oka miła i sympatyczna, po bliższym poznaniu wychodzi z niej Ziemniaczany Demon, który krzykiem motywuje Puchonów do wysyłania konkursów i chodzenia na zajęcia. Przeważnie widziana w okolicach szkolnych błoni, gdzie turla się całymi godzinami. Jej ziemniaczana powłoka jest odporna na większość zaklęć.

Ekwipunek: Jutowy worek po kartoflach, ponoć w tym worku przetrzymywał ją gospodarz zanim wyturlała się do Winsford. Rózgi, którymi motywuje do nauki oraz puste opakowania po frytkach, których nie ma zamiaru wyrzucić.

Inne: Swoją przygodę rozpoczyna w 1999 roku na pewnym polu ziemniaków pod Wejherowem. Już od sadzonki była traktowana wyjątkowo ponieważ gospodarz widział w niej potencjał i szczególnie o nią dbał.

Po wykopkach została przeniesiona do specjalnego inkubatora, gdzie przy pomocy różnych specyfików wspomagających wzrost i odrobiny magii miejscowej szamanki miała wyrosnąć na dużego i uroczego Ziemniaka, tym samym została ocalona przed sprzedaniem jej na frytki do mugolskiego McDonalda.

Z roku na rok nasza Adriana (dla gospodarza i miejscowej ludności Karyna) rosła jak na drożdżach. Magia nadawała jej wiele cech, które upodabniały ją do człowieka, aczkolwiek eksperyment przebiegał zgodnie z planem.

Pewnego roku, gdy Adriana była już dużym i rozumnym Ziemniakiem, wykazującym umiejętności magiczne na wioskę spadła klątwa stonki ziemniaczanej, gospodarz w celu ochrony swojego płodu rolnego przewiózł ją jak najdalej katastrofy i oddał w opiekę napotkanemu młodzieńcowi (jak się później okazało był to Reny Boursier, który zwiedzał okoliczne lasy). Pod okiem nowego opiekuna Adriana nabyła więcej magicznych zdolności i tak razem trafili do zamku Winsford, gdzie Reny ukrył swój skarb w lochu – niestety pomysł ten okazał się tragiczny w skutkach. Wilgoć i zimno lochu sprawiły, że Adriana zaczęła wypuszczać pędy, które nie zwiastowały nic dobrego. Przerażony Reny przeniósł ją najpierw do dormitorium Hufflepuffu pod opiekę nauczycielki Zielarstwa, a gdy sytuacja została opanowana mianował ją nauczycielką tego przedmiotu wciąż szkoląc jej magicznego skilla.

Po kilku latach została wyniesiona na tron i została pierwszą dyrektorką ziemniakiem (pewnie i ostatnią). Do dnia dzisiejszego wciąż turla się po zamku, bijąc uczniów swoimi pędami.

Umiejętności:

  • wiedza z zakresu Zielarstwa, która pozwala jej na samouprawę
  • sprzątanie kuwet po Kugucharach
  • zarządzanie szkołą: stara się, lecz żodny tego nie zauważa, żodny
  • zarządzanie Marcelem: wydaje jej się, że ma nad nim władzę – niestety Marcel dzieci i ziemniaków nie słucha
  • zarządzanie galeonami: liczne nieudane próby przejęcia kontroli nad RG
  • silna głowa: zdecydowanie nie (pija jedynie wina)
  • wiedza magiczna: podobno coś tam wie, ale nikt nie ma odwagi tego sprawdzić
  • walka pędami: jak na ziemniaka przystało: lvl expert
  • walka z boginem: wciąż ma problemy z przemianą obieraczki do ziemniaków w coś śmiesznego
  • komunikacja z dyrekcją: słaba

~Chaz Riley

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s