Teorie Spiskowe #9

dnia

Nie tak dawno, dyrekcja ogłosiła, że zajęcia z Eliksirów zostały odwołane do końca roku, a egzamin z tego przedmiotu się nie odbędzie. Również i stanowisko opiekuna domu Gryffindora zostało przekazane w ręce nowej osoby, Oli Cooper, nauczycielki Numerologii i Naczelnej Koniary, co może nas utwierdzić w przekonaniu, że do końca roku dyrektor Bacchic nie będzie miała możliwości powrotu w mury szkoły. Co to może oznaczać dla społeczności Winsford?

Istnieje wiele możliwości. Profesor Joanne powróci na Rok Wakacyjny, od nowa biorąc na siebie obowiązki dyrektora oraz nauczyciela Eliksirów. Może również nie wrócić na pozycję dyrektora, a jedynie jako nauczyciela. Może również w ogóle nie wrócić i zwolnią się obie posady.

Możliwe również, że nie chodzi tylko o potencjalną pozycję dyrektora czy nauczyciela Eliksirów. Wszakże lista obowiązków, które miała profesor Bacchic,  nie jest taka znowu mała. Za zadanie miała między innymi opiekować się Prefektami, rozwiązywanie potencjalnych konfliktów czy też zatwierdzanie szkolnych jak i międzyszkolnych wydarzeń. Przyjmijmy więc, że to nie chodzi o zajęcie stołka w dyrekcji, lecz o decyzję, która nie była zgadzała się z czyimiś poglądami.

Mogło być tak, że profesor Bacchic zakończyła spór na niekorzyść osoby, której nie było to w smak. Osoba ta postanowiła się zemścić. Obmyślała plan zemsty, by dać odczuć, że tak łatwo nie odpuści. Istnieje również szansa, że jej plan zadziałał aż nazbyt dobrze. Ile to razy zdarzyło się przecież, że rzeczywiste skutki przerosły oczekiwania.

Co z kwestią Prefektów? Każdego roku mamy wybieranych 10 Prefektów – 2 przedstawicieli z każdego Domu plus 2 Prefektów Naczelnych. Prefekci Domu są odpowiedzialni za opiekę nad uczniami z ich Domów, organizują również parę konkursów w trakcie roku. Naczelni mają już więcej zarówno odpowiedzialności, jak i władzy. Mają również za zadanie pilnować porządku w Wielkiej Sali. Oprócz tego cała dziesiątka odpowiada za zorganizowanie jednego wielkiego wydarzenia, podczas którego społeczność Winsford może zdobyć punkty. Czy coś się dzieje wśród Prefektów, o czym nie wiemy?

Bez opiekuna, Prefekci zdają się mało zorganizowani. Również i sama organizacja wydarzenia zdaje się chaotyczna, a i termin został przesunięty. Całe szczęście koniec końców udało się ustalić nowy termin zabawy Prefektów.

Nasuwa się jednak pytanie. Czy osoba, która chciała pozbyć się profesor Bacchic, chciała tym samym zaszkodzi Prefektom? Czy może to któryś z Prefektów nie zgadzał się z Dyrektorką w spornej kwestii i postanowił pokazać swoje umiejętności? Czy może zaistniał jakiś konflikt, który Dyrektor Joanne chciała załagodzić, a przypadkowo dodatkowo rozwścieczyła nieodpowiednią osobę, rozstrzygając go na jej niekorzyść? Czy może moja poprzednia teoria jest prawdziwa i stoją za tym Ślizgoni? Wszakże nie tylko opiekun zniknął, ale również jeden z prefektów, a mianowicie Susan Reton. Szczęśliwie nie tak dawno zawitała nawet w Wielkiej Sali.

Czy to zbieg okoliczności? Czy może Susan udało się uciec? A może wypuścili ją, pod określnymi warunkami? Pozostaje nam nic innego, jak tylko uważnie obserwować. I jak zawsze, mieć się na baczności.

~Luitta Rythel

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s