Wspomnienia Kibica #1.4

dnia

Witajcie!

Szkolna Liga Quidditcha jest niezwykle emocjonującym i stresującym wydarzeniem w roku, bez względu na to, czy wcielasz się w rolę kibica na trybunach, czy też zawodnika unoszącego się na miotle nad boiskiem.

Ze względu na popularność tej gry miotlarskiej  oraz ambicji każdego z domów na wygranie Pucharu Quidditcha, nie mogłoby się obejść bez dokładnego opisania i przeanalizowania każdej rozgrywki. Nie martwcie się, jeżeli opuściliście wyczekiwany mecz, lub po prostu akcja gry toczy się dla Was zbyt szybko i jedyne co widzicie to przewijające się komendy na chacie. Właśnie z tych powodów podjęliśmy się prowadzenia serii ‘Wspomnienia Kibica’, pragniemy przybliżyć Wam piękno tego sportu i zachęcić Was do spróbowania własnych sił grając w drużynach swoich domów. Ze względu na ilość rozegranych meczów w ciągu ostatniego weekendu, postanowiliśmy mimo wszystko nie łączyć ich w jeden artykuł. Wyjątkowo będą się one pojawiały w odstępstwie 2-3 dni od siebie. Przejdźmy zatem do pierwszego podsumowania.

W sobotę tj. 26 maja o godzinie 20:00 odbył się kolejny mecz Szkolnej Ligi Quidditcha. Mogliśmy obserwować starcie drużyn Hufflepuffu i Slytherinu. Mecz sędziowała profesor Ola Cooper, a punkty oraz czas liczyła nauczycielka Allison Walker.

Warto przypomnieć, że to właśnie Puchoni są w posiadaniu Pucharu Quidditcha. Czy zdołają utrzymać tę nagrodę? W tym roku może być to trudne!

Rozpoczęcie rozgrywki bardzo długo się przeciągało. Obie drużyny miały problem z zebraniem składu. Ślizgoni oczekiwali swojego obrońcy, podobnie jak Puchoni. Jednakże nie mogliśmy już dłużej czekać, mecz musiał się zacząć!

Skład Puchonów: ścigający: Rosemary Torener i Gabrielle Simpson, obrońca: Twisted Fate, szukający: Catrine Sevil
(Wraz z pojawieniem się Elli Ohne w składzie drużyny nastąpiły znaczące zmiany.) obrońca: Ella Ohne, pałkarz: Twisted Fail (<3)…Fate

Skład Ślizgonów: ścigający: Laitaine Rosenving i Raven Clark, obrońca: Daniel Jonson, szukający: Juliet Perez, rezerwa: Vincent Martini, Mary Hamilton, Nereida Wengs, Alexis Reid.
(Oho, co za zapominalska kapitanka pominęła jednego z zawodników!) pałkarz: Freya Engarea

Po podaniu ostatecznego składu drużyn i uściśnięciu sobie dłoni przez kapitanów, na znak sędziego zawodnicy wsiedli na miotły.

[20:23:44] Ola_Cooper: KAFEL W GRZE

Gdy tylko kafel pojawił się w powietrzu, zawodnicy obu drużyn zajęli swoje pozycje. Ścigający prędko ruszyli za skórzaną piłką. Najszybszą okazała się Laitaine Rosenving (Hm… Najtaniej Rożenwmig?), która jednak nie zdążyła podać do Raven Clark przez wtargnięcie na boisko rezerwowej zawodniczki Mary Hamilton. Dziewczyna najwidoczniej nie mogła się pogodzić z decyzją kapitana! Wracając do gry, dom węża wciąż miał po swojej stronie kafla. Po udanym podaniu, Raven zdobyła pierwsze 10 punktów dla drużyny! Kolejna akcja, również zakończona sukcesem Ślizgonów. Następnie obrońca Puchonów – Ella Ohne podała do Gabrielle Simpson, która wypuściła kafla w stronę Rosemary Torener. Zawodniczka wycelowała do pętli numer 1, której obrońca zielonych nie zdołał obronić. Tym samym na konto jej drużyny wpłynęły pierwsze punkty. Zdarzały się pętle obronione, ale również strzały spudłowane. W 5-tej minucie prowadził Slytherin!

[20:27:33] Allison_Walker: SLYTHERIN 40:20 HUFFLEPUFF

Sędzina zaczęła mylić zawodniczki. Raven i Rosemary zdawały jej się być chyba jedną i tą samą osobą! Wprowadzało to niemałe zamieszanie na boisku, niekiedy nawet doprowadzało do łez…

wk1

Po chwili pojawił się pierwszy tłuczek, który z niezwykłą szybkością zbliżał się do Elli Ohne. Twisted Fate i Freya Engarea mieli okazję na pokazanie swoich umiejętności. Tłuczek co chwilę zmieniał swój tor lotu, ostatni raz jednak odbiła go zawodniczka Ślizgonów. Podczas rozgrywki mogliśmy zaobserwować tłuczka aż 4 razy! Zdecydowanie był to szczęśliwy dzień dla pałkarza Slytherinu, która tylko raz nie zdołała go odbić. Obrońca drużyny przeciwnej – Ella Ohne wiele razy spadała ze swojej miotły. Miejmy nadzieję, że nie zrobiła sobie krzywdy!

Pamiętacie nową taktykę kapitana Ślizgonów polegającą na nadmiernym okazywaniu czułości? Okazuje się, że Raven postanowiła ją kontynuować. Jednak tym razem zachęciła do tego całą swoją drużynę!

wk2

Każdy z zawodników starał się, jak tylko mógł, aby godnie reprezentować swoją drużynę i doprowadzić ją do zwycięstwa. Pod wpływem silnych emocji ścigająca Hufflepuffu – Gabrielle Simpson strzeliła do pętli, nie posiadając nawet kafla! Z tego powodu sędzina ogłosiła strzał karny dla Slytherinu. Tym sposobem kolejne punkty wpłynęły na ich konto. Nie minęła nawet minuta, a Ślizgoni otrzymali kolejnego karnego! Był on spowodowany powrotem na boisko obrońcy Puchonów bez wcześniejszego ogłoszenia tej nowiny przed sędziego.

[20:31:54] Ola_Cooper: Karny dla drużyny Slytherinu.

Zawodnicy podawali między sobą kafla, przejmowali go i starali się strzelać do pętli. Puchoni zdawali się nie zdobywać żadnych nowych punktów. Obrońca zielonych – Daniel Jonson świetnie sobie radził i nie dopuszczał do zdobycia goli przez przeciwników! W 10-tej minucie wynik wyglądał następująco:

[20:38:06] Allison_Walker: SLYTHERIN 140:30 HUFFLEPUFF

W tym czasie nastąpiła również pierwsza przerwa dla Slytherinu. Jak się pewnie możecie domyślić, zostały wprowadzone pewne zmiany w ich składzie…

[20:40:06] Ola_Cooper: Vincent Martini wchodzi za Juliet Perez.
[20:40:15] Ola_Cooper: Mary Hamilton wchodzi za Laitaine Rosenving.
[20:40:23] Ola_Cooper: Alexis Reid wchodzi za Daniela Jonsona.

Kogoś jeszcze dziwi taka ilość modyfikacji w ich drużynie? Jeśli tak to polecamy, jak najszybciej się przyzwyczaić. Slytherin powinien być synonimem słowa ‘zmiana’!

Kafel nieustannie zmieniał się w dłoniach ścigających. Na konto Slytherinu wpłynęło kolejne 120 punktów, Raven i Mary zdobyły ich równo po połowie. Z kolei Hufflepuff nadrobił 70 punktów, wszystkie zdobyte przez Rosemary! Jeśli chodzi o obrońców, Alexis obroniła pętle czterokrotnie, a Ella dwukrotnie!

[20:55:54] Allison_Walker: SLYTHERIN 260:100 HUFFLEPUFF

W 20-tej minucie podczas drugiej przerwy nastąpiły kolejne zmiany w drużynie Ślizgonów. Tym razem Mary Hamilton zajęła miejsce szukającego, a Vincent Martini i Laitaine Rosenving zastąpili ścigających.

Po powrocie do gry kafel znajdował się po stronie Puchonów, jednak i to się szybko zmieniło. Laitaine przejęła piłkę i podała ją w stronę Vincenta. Zawodnik bardzo szybko znalazł się przy pętli numer 3. Natychmiast wykonał strzał, nie dając nawet najmniejszej możliwości na jego obronienie. Okazji na zdobycie punktów było wiele. Niektóre z nich były dobrze wykorzystywane przez graczy, lecz nie wszystkie. Zdarzało się kilka spudłowanych, źle odliczonych, lub niepoprawnych rzutów.

Minęło 5 minut, a Slytherin obwieścił swoją ostatnią przerwę i… zmianę! (Tak, tak, nikt się nie spodziewał…) Tym razem boisko opuścił Vincent Martini, a jego miejsce zajęła ponownie Raven Clark. Przewaga należała do domu węża, wynosiła ona 230 punktów! W zasadzie nieważne, która szukająca złapałaby znicza, zwycięstwo Ślizgonów zdawało się pewne.

[21:06:55] Allison_Walker: SLYTHERIN 380:150 HUFFLEPUFF

Rozgrywka wielkimi krokami zbliżała się ku końcowi. Drużyny miały ostatnią szansę na wykazanie się i zdobycie upragnionych punktów. Ta chwila nie trwała jednak długo. Już w 31-szej minucie pojawił się przez wszystkich wyczekiwany złoty znicz. Wszyscy zawodnicy, sędzia, liczydło oraz kibice wstrzymali oddech, gdy szukające Catrine i Mary ruszyły za złotą piłeczką. Szybszą okazała się zawodnicza Puchonów, która wyprzedziła rywalkę zaledwie o kilka setnych sekundy! Tym samym zdobyła ostatnie 150 punktów dla drużyny, które jednak nie zagwarantowały jej zwycięstwa.

wk3

Tym samym zakończyła się kolejna rozgrywka SLQ, zwycięstwo przypadło drużynie Slytherinu! Gratulacje dla obu drużyn, każda z nich świetnie sobie poradziła. Wynik końcowy wygląda następująco:

[21:19:08] Allison_Walker: SLYTHERIN 440:320 HUFFLEPUFF

Przed, w trakcie i po meczu, czyli najciekawsze momenty spotkania.

[20:05:13] Allison_Walker: [Wróży brak lagów]

Profesor Walker rzeczywiście ma dar jasnowidzenia. Jej przepowiednia się sprawdziła!

wk4

Wszyscy zachwycają się Quidditchem, a tu takie czary!

[20:14:10] Allison_Walker: Na liczydle jest Allison chodź z matmy jedynka, Ola sędzia znakomity nie byle sardynka

Nie wiemy, co takiego profesorka dosypuje do swoich herbatek… Mimo wszystko chętnie spróbujemy!

[20:57:02] Juli: Slizgoni wygrają, bo Maryche mają. Codzień ją wciagają, toteż wygrywają!

Czyli to nie przez czułość tak dobrze im idzie… Może biorą to samo co profesor Walker? Może to właśnie ona im ją sprzedaje? To wszystko wyjaśnia!

[20:57:27] Ola_Cooper: nigdy wiecej
[20:57:29] Ola_Cooper: nie dam sie wkrecic
[20:57:31] Ola_Cooper: w sedziowanie meczu
[20:57:33] Ola_Cooper: na kacu
[20:57:34] Ola_Cooper: nigdy

Skacowany sędzia, liczydło i zawodnicy na dopalaczach… Czy ktokolwiek na tym meczu był w pełni sił?

[20:58:33] Juli: Nierówne
[20:58:36] Juli: Podłoże
[20:59:06] Ola_Cooper: Amareta nierówno
[20:59:08] Ola_Cooper: skosiła trawe
[20:59:24] Ellen_Winslow: No to mówię, że wina dyrekcji!

Gdyby tego było mało, jeszcze boisko nie zostało przygotowane do prowadzenia rozgrywki!

Jeszcze raz gratulacje dla zawodników!

Kibicujcie swoim drużynom, dajcie z siebie wszystko w zbliżających się meczach i oczekujcie kolejnych artykułów z ich podsumowaniem!