Wspomnienia Kibica #1.6

dnia

Witajcie!

Szkolna Liga Quidditcha jest niezwykle emocjonującym i stresującym wydarzeniem w roku, bez względu na to, czy wcielasz się w rolę kibica na trybunach, czy też zawodnika unoszącego się na miotle nad boiskiem.

Ze względu na popularność tej gry miotlarskiej  oraz ambicji każdego z domów na wygranie Pucharu Quidditcha, nie mogłoby się obejść bez dokładnego opisania i przeanalizowania każdej rozgrywki. Nie martwcie się, jeżeli opuściliście wyczekiwany mecz, lub po prostu akcja gry toczy się dla Was zbyt szybko i jedyne co widzicie to przewijające się komendy na chacie. Właśnie z tych powodów podjęliśmy się prowadzenia serii ‘Wspomnienia Kibica’, pragniemy przybliżyć Wam piękno tego sportu i zachęcić Was do spróbowania własnych sił grając w drużynach swoich domów. Ze względu na ilość rozegranych meczów w ciągu ostatniego weekendu, postanowiliśmy mimo wszystko nie łączyć ich w jeden artykuł. Wyjątkowo będą się one pojawiały w odstępstwie kilku dni od siebie. Przejdźmy zatem do kolejnego podsumowania.

W niedzielę tj. 27 maja o godzinie 20:40 został rozegrany kolejny mecz Szkolnej Ligi Quidditcha. Mogliśmy obserwować starcie drużyn Ravenclawu i Hufflepuffu. Mecz sędziowała nauczycielka Ola Cooper, a punkty oraz czas liczyła uczennica Kelly Jelly.

Co ciekawe, Puchoni zdecydowali się rozegrać wszystkie swoje mecze w czasie jednego weekendu! Czy to przez brak innych terminów? A może potrzebowali więcej czasu na wytrenowanie zawodników?

Rozpoczęcie rozgrywki bardzo długo się przeciągało. Krukoni oczekiwali swojej ścigającej – Charlie Lupinus. Sędzina mimo wszystko nie chciała wprowadzić piętnastu minut na skompletowanie składu. Jej zdaniem rozgrywka mogłaby wtedy trwać nawet sto lat! Po upływie kolejnych minut zgodziła się jednak na zastosowanie tej zasady.

Skład Puchonów: ścigający: Rosemary Torener i Gabrielle Simpson, obrońca: Ella Ohne, szukający: Catrine Sevill rezerwa: Twisted Fate.

Skład Krukonów: ścigające: Charlie Lupinus i Luitta Rythel, obrońca: Frajer… Berenika Dirty… Clearwater, szukająca: Lily Ekorre.

Warto zauważyć, że szukająca Krukonów zdecydowała się łapać znicza na applecie! Granie na telefonie, nawet jeśli oznacza to wysłanie pod koniec meczu tylko jednej komendy, jest na pewno bardzo trudne. Już sama pozycja wymaga przecież niezwykłego refleksu.

Po podaniu ostatecznego składu drużyn i uściśnięciu sobie dłoni przez kapitanów, na znak sędziego zawodnicy wsiedli na miotły.1.61Kafel wystrzelił w powietrze. Ścigający obu drużyn ruszyli w jego kierunku. Najszybszą okazała się zawodniczka Krukonów – Luitta Rythel. Jednak po wymienieniu się podaniami z drugą ścigającą, strzał, który wykonały okazał się spudłowany. Obrońca Puchonów – Ella Ohne podała skórzaną piłkę w stronę Rosemary Torener, a ta do Gabrielle Simpson. Tym razem strzał został obroniony. Pierwsze punkty zdobyła drużyna Ravenclawu, gdy w kolejnej akcji Charlie Lupinus wycelowała i strzeliła do pętli numer 3. Początkowo drużyny szły łeb w łeb, zdobywały punkt po punkcie. Raz prowadzili żółci, a raz niebiescy. Jednak z czasem wszystko zaczęło się zmieniać. Puchoni zdobywali coraz więcej punktów, gdy Krukoni zdawali się stać w miejscu. Do 14-tej minuty przewaga wynosiła 110 punktów!

1.62

W tym czasie nastąpiła pierwsza przerwa dla drużyny Ravenclawu. Trzy minuty później zawodnicy pojawili się ponownie na boisku w tym samym składzie. Kafel był po stronie Krukonów, jednak i to się szybko zmieniło. Puchoni zdołali przejąć piłkę i zdobyć kolejne punkty. Tempo gry było naprawdę imponujące, nie tylko sędzina miała problemy z nadążaniem, ale również zawodnicy! Strzał jednej z Krukonek wywołał salwę śmiechu na boisku i trybunach.

1.63

W 22-giej minucie rozgrywki Puchoni nadal byli na prowadzeniu, przewaga wzrosła do 140 punktów! W ciągu niecałych dziesięciu minut najwięcej celnych strzałów wykonały Rosemary i Charlie, zdobyły one po 50 punktów, Gabrielle – 30, a Luitta ani jednego… Jeśli chodzi o obrońców, Ella obroniła pętle dwukrotnie, a Berenika jednokrotnie. Sędzina zapowiedziała kolejną przerwę dla drużyny Hufflepuffu. Głównym powodem były uciążliwe opóźnienia na czacie. Wszyscy zawodnicy marzyli już jedynie o zakończeniu meczu. Z tego powodu jedna z zawodniczek postanowiła wziąć sprawy we własne ręce.

1.612

Niestety nie ma tak dobrze… Po wznowieniu gry, Krukoni zaczęli wreszcie nadrabiać stracone punkty! Coraz więcej akcji im wychodziło, rzadko pudłowali, a ich strzały były zadziwiająco celne. Przewaga nadal wynosiła 140 punktów, co oznaczało, że mieli jeszcze szansę na zwycięstwo! W 30-tej minucie rozgrywki na boisku pojawił się złoty znicz. Lily Ekorre oraz Catrine Sevill ruszyły w pogoń za złotą piłeczką. Szybszą okazała się, o dziwo szukająca Krukonów – Lily Ekorre! Co w tym dziwnego? Zawodniczka dalej była na applecie! Zdobyte przez nią ostatnie 150 punktów zagwarantowało jej drużynie zwycięstwo!

1.611

Tym sposobem zakończyła się przed ostatnia rozgrywka SLQ, pierwsze zwycięstwo przypadło drużynie Ravenclawu! Gratulacje dla obu drużyn, każda z nich świetnie sobie poradziła. Końcowy wynik różni się niewielką ilością punktów, jedynie 20-toma!1.60

Przed, w trakcie i po meczu, czyli najciekawsze momenty spotkania.

1.69

Z serii ‘Profesor Walker ponownie dosypała coś do herbatki’. Tym razem zdaje jej się, że jest uczniem!1.68

Czyżby zawodnicy mieli plan połączenia Szkolnej Ligi Quidditcha z Klubem Pojedynków? To może być bardzo ciekawe. Chętnie o tym jeszcze napiszemy!

1.67

Wygląda na to, że Krukoni mieli fory… Oh, czekajcie…

1.66

Quidditch jednak ogłupia…

1.65

Luitta, mamy dla ciebie radę. Trochę ziarna na rękę i wszystkie przylecą!

1.64

Opiekun, kibice i sami zawodnicy wierzyli w zwycięstwo Krukonów. Wcale ich ono nie zdziwiło, właściwie, nas też nie (Oboże, wygrali!? :OO)!

Jeszcze raz gratulacje dla zawodników!

Kibicujcie swoim drużynom, dajcie z siebie wszystko w zbliżających się meczach i oczekujcie kolejnych artykułów z ich podsumowaniem!