Przegląd Sportowy #1

dnia

HARPIE Z HOLYHEAD

isaac-cass-harpy7Reprezentowane miasto: Holyhead, Walia, Wielka Brytania

Barwy drużyny: Ciemnozielone szaty ze złotym pazurem na klatce piersiowej

Data założenia:  1203 rok

Znani gracze: Gwenog Jones (kapitan; lata 1990) Glynnis Griffiths (szukający; 1953 r.) Gwendolyn Morgan (1953 r.) Wilda Griffiths (ścigający; 1998 r.) Valmai Morgan (ścigający; 1999 r.) Ginny Weasley (ścigający; lata 2000)

Jednym z bardziej znanych zespołów w Świecie Czarodziejów są ​Harpie z Holyhead​, nie jest to jednak drużyna, która może pochwalić się szeregiem zwycięstw – przynajmniej nic na ten temat nie wiadomo. Klub ten najbardziej znany jest z tego, że w swoje szeregi przyjmuje wyłącznie kobiety. Jest to jedyna drużyna z taką zasadą na całym świecie. Większość członków zespołu posiada imię lub nazwisko na literę „G”, wyjątek od tego stanowi Valmai Morgan.

Harpie powstały ​w 1203 roku​, w miejscowości Holyhead położonej w Walii. Jest to jeden z trzynastu zespołów, który należy do Brytyjsko – Irlandzkiej Ligi Quidditcha. Jest drugą najstarszą drużyną spośród tych, które należą do tej ligi.

W mitologii greckiej ​Harpie były potworami, które były częściowo kobietami, częściowymi ptakami. Dosłowne znaczenie tego słowa wydaje się być „tym, co porywa”, odpowiadającym niektórym elementom gry quidditcha, takim jak „wyrwanie” znicza. W dzisiejszych czasach „harpia” może być również niepochlebnym określeniem dla kobiety.

Kobiety z zespołu często uchodzą za silne i pewne siebie jednostki, udowodniły to między innymi podczas jednego z meczów, z niemiecką drużyną Sokołów z Heidelbergu. Rozgrywka pomiędzy tymi drużynami trwała 7 dni, zakończyła się zwycięstwem Harpii z Holyhead. Pod koniec meczu kapitan Sokołów – Rudolf Brand poprosił o rękę kapitana Harpii – ​Gwendolinę Morgan​, niektórzy ten gest przypisują wstrząśnieniu mózgu Rudolfa po oberwaniu miotłą Gwendoliny.

Jedną z bardziej znanych zawodniczek tej drużyny jest ​Gwenog Jones​. Była ona uczennicą Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, należała ona również do Klubu Ślimaka. Sam Horacy Slughorn pochwalił się, że ta mimo że osiągnęła karierę nadal o nim pamięta i przesyła mu bilety na mecze. Gwenog posiadała nawet własną kartę z Czekoladowych Żab, uchodziła za zbyt pewną siebie kobietę, która twierdziła że czarownice grają w quidditcha dużo lepiej niż czarodzieje.

Inną czarownicą, która należała do drużyny Harpii z Holyhead jest Ginny Weasley​. Poznajemy ją dość dobrze w serii książek o Harrym Potterze. Uwaga spoilery​! W serii odgrywa ona kluczową rolę, jest przedstawiana na silną i pewną siebie dziewczynę, która zna swoja wartość. Była wychowywana z szóstką braci, co niewątpliwie miało wpływ na jej charakter. Jej bracia należeli do szkolnych drużyn Quidditcha i miała szansę na praktykę tego sportu podczas wakacji. Po ukończeniu Hogwartu dołączyła do zespołu Harpii z Holyhead, w którym grała do momentu urodzenia pierwszego dziecka. Później postanowiła poświęcić się rodzinie i zaprzestała gry w quidditcha, zaczęła jednak pracować jako korespondent quidditcha w Proroku Codziennym.

e5508a54356679.5957fb6d12b06

~Arsen Weithelyan

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s