O czarownicy

Cquill_vector__by_whiplash_katachi-d6ud2qnzarownica jest szkolną gazetą funkcjonują od III Roku Szkolnego w Szkole Magii i Czarodziejstwa Winsford. Początkowo redaktorem naczelnym był dyrektor Reny Boursier, jednak po dwóch latach szkolnych opiekę nad gazetą przejął nauczyciel ONMS – Tyler Santie. Podczas jego zwierzchnictwa, w ciągu roku było wydawane około 200 artykułów, a Czarownica cieszyła się dużą popularnością. Następnym jej redaktorem została obecna dyrektorka – Adriana Loera, za której kadencji artykuły przez większość roku były wydawane regularnie i z wielką starannością. Przyczyniła się do powrotu Czarownicy na arenę ŚM. Artykuły publikowane na łamach szkolnej gazety często doprowadzały do nowych trendów i przywar uczniów, i nauczycieli. Była centrum informacji, ostoją rozrywki i komentarzem na to, co w szkolę się akurat działo.

Czarownica jest gazetą, w której może pisać każdy, liczy się jednak pomysł na artykuł i jego realizacja. Ważne aby pisane przez redaktorów teksty były przemyślane i mogły zainteresować czytelników.

Jest to idealne miejsce dla tych, którzy chcieliby spróbować swoich sił w pisaniu lub po prostu zyskać więcej punktów i galeonów dla domu.


Aktualnie w Czarownicy funkcjonuje kilka działów, pod którymi artykuły będą się pojawiać, a czytelnicy mogą poszukiwać artykułów przydzielonych do podanych niżej kategorii. Działy mogą się zmieniać i mogą być rozbudowywane, wszystko zależy od pomysłowości redaktorów, jak i czytelników.

Funkcjonujące działy:
Felieton
Opowiadanie
Reportaż
Sylwetka – Artykuły, które skupiają się na jednej lub kilku osobach, opisują ich charakter czy komentują najnowsze informacje/plotki na temat opisującej osoby.
Wywiad
Kalendarium – Artykuły, które podsumowują uporządkowane wzmianki lub notatki przekazujące informacje o zdarzeniach, jakie miały miejsce w ściśle określonym przedziale czasowym.
Konkursy
Humor
Przegląd ŚM – Artykuły, które poruszają tematy związane z innymi Szkołami Magii czy ogólnie Światem Magii.
Recenzja
Dyskusja – Artykuły, w których kilku redaktorów rozmawia lub komentuje dany temat.

 

Mail kontaktowy: gazeta.czarownica@gmail.com

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s